27 marek w POF

Polska Organizacja Franczyzodawców przyjęła dwóch kolejnych członków - Carrefour i Multitę.

Dzięki przynależności do Polskiej Organizacji Franczyzodawców łatwiej znaleźć wiarygodnego franczyzobiorcę. Do firm-członków zgłasza się więcej kandydatów, ponieważ przekonuje ich renoma Certyfikatu Wiarygodności nadawanego przez POF. Wcześniej jednak zapisy umowy franczyzowej podlegają weryfikacji pod kątem zgodności z Europejskim Kodeksem Etyki Franczyzowej. Taką samą procedurę przeszło dwóch nowych członków organizacji - biura podróży Multita i sklepy z artykułami spożywczo-przemysłowymi działającymi pod logo Carrefour.

- Polska Organizacja Franczyzodawców oferuje dawcom licencji porady w zakresie poszczególnych etapów organizacji przedsiębiorstwa franczyzowego. Przedstawiciele organizacji służą swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytymi w firmach franczyzowych, które reprezentują - mówi Monika Dąbrowska, prezes POF.

Koszt przystąpienia do sieci Multita wynosi nie więcej niż 59 tys. zł. Partner powinien dysponować lokalem o powierzchni 25 m2. Franczyzobiorca otrzymuje dostęp do ofert touroperatorów oraz wsparcie w prowadzeniu biznesu w postaci szkoleń w momencie uruchomienia oraz w trakcie współpracy z siecią.

Potencjalny partner sieci Carrefour Express powinien dysponować lokalem o powierzchni od 100 do 140 m2 w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego. Placówki franczyzowe, których obecnie jest 80, powstają w miejscowościach o różnej wielkości, również tych niewielkich, liczących 5 tys. mieszkańców.