Andrzej Blikle i Jerzy Bralczyk szkolą franczyzodawców

– Przemoc to nie jest metoda budowania relacji. Współpraca musi opierać się na partnerstwie i wzajemnej odpowiedzialności – mówił Andrzej Jacek Blikle podczas III konferencji BEST FRANCHISE.

Monika Dąbrowska, prezes POF, otwiera konferencję BEST Franchise (fot. Magdalena Kurda / PROFIT system)

Profesor Andrzej Jacek Blikle był pierwszym gościem specjalnym trzeciej dorocznej konferencji liderów franczyzy. W swoim przemówieniu dla członków Polskiej Organizacji Franczyzodawców zwracał uwagę na nowoczesne trendy w zarządzaniu. Przekonywał, że tradycyjny system premiowania za postępy i karania za błędy odchodzi do menedżerskiego lamusa. – W gruncie rzeczy zarówno kary, jak i nagrody mają ten sam cel – skłonić delikwenta do określonych zachowań. Ich stosowanie, również wobec franczyzobiorców, działa tylko na krótką metę. Chcąc budować długofalową relację, należy postawić na partnerstwo – mówił były prezes rodzinnej firmy cukierniczej.

Teoria "marchewkija" - prof. Blikle udowadnia, że stosowanie kar ma ten sam cel, co stosowanie nagród

Przedstawiciele firm zrzeszonych w Polskiej Organizacji Franczyzodawców co roku spotykają się, by wymienić doświadczenia w zarządzaniu konceptami sieciowymi. Członkowie POF-u stanowią zaledwie 4 proc. wszystkich polskich franczyzodawców, ale to w ich systemach działa 31 proc. wszystkich jednostek franczyzowych na rynku. W dodatku blisko połowa nowych firm na licencji w 2014 roku powstała właśnie w ramach marek należących do POF.– Rynek franczyzy w Polsce wszedł w fazę dojrzałości. Polacy coraz lepiej rozumieją istotę współpracy we franczyzie i potrafią zweryfikować oferty dostępne na rynku. Nie ma już miejsca na koncepty słabo przygotowane – mówił Michał Wiśniewski, dyrektor działu doradztwa we franczyzie PROFIT system.

Michał Wiśniewski z PROFIT system omówił aktualne trendy na rynku franczyzy

Gościem specjalnym drugiego dnia konferencji był profesor Jerzy Bralczyk. W swoim wystąpieniu przybliżył sposoby perswazji i manipulacji językowej w biznesie. "Wirtualnym" gościem BEST FRANCHISE była Weronika Nowakowska-Ziemniak, wicemistrzyni świata w biathlonie. Uczestnikom szkoleń opowiadała o korzyściach, jakie przyniósł jej coaching. Wśród prelegentów tegorocznej konferencji BEST FRANCHISE znalazła się również dr Marta Ziółkowska ze Szkoły Głównej Handlowej. W swojej prezentacji starała się nakreślić przyszłe trendy rozwoju rynku franczyzy. – W Stanach Zjednoczonych w tej chwili franczyza silnie rozwija się w branży medycznej, a także w usługach związanych z pomocą społeczną czy opieką nad seniorami. Na europejskich rynkach takich rozwiązań we franczyzie jeszcze nie ma, ale jest tylko kwestią czasu, kiedy te trendy pojawią się i tutaj – mówiła.

Gość specjalny prof. Jerzy Bralczyk przybliżył metody perswazji i manipulacji językowej w biznesie

Nie zabrakło też praktycznych szkoleń z zakresu budowy wizerunku marki, sprzedaży i zarządzania konceptem franczyzowym. Specjaliści z PROFIT system opowiedzieli o zasadach komunikowania się z mediami, doradcy z firm PROFES i Human To Business mówili o sposobach pozyskiwania klientów oraz o nadzorze nad zmianami w organizacjach.


Profes

Partner Konferencji


Podczas konferencji wybrano także nowe władze POF. Aktualnie w skład Zarządu POF wchodzą następujące osoby:

Zmienili się także członkowie Komisji Rewizyjnej - obecnie są nimi:

Wystąpienie Moniki Dąbrowskiej - Prezes POF i Arkadiusza Słodkowskiego - Członka Zarządu POF dotyczące działalności Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Gość specjalny prof. Andrzej Blikle opowiada o budowaniu relacji partnerskich

Konferencje BEST FRANCHISE to forum wymiany doświadczeń, połączone z unikalnymi szkoleniami dla franczyzodawców

Grzegorz Morawski z miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING rozmawiał z Marcinem Tauberem z Alior Bank oraz Damianem Ozgą z My Travel o potrzebie istnienia prowadzenia dialogu z franczyzobiorcami

Grzegorz Morawski