POF na tragach nieruchomości handlowych

Międzynarodowe targi Retail Destination Initiative to miejsce spotkań przedstawicieli miast, deweloperów i najemców. Wydarzenie okazało się świetnym miejscem do popularyzowania wiedzy o franczyzie.

Pierwsza edycja targów ReDI organizowanych przez Polską Radę Centrów Handlowych była największym wydarzeniem branżowym w 2014 roku. Polska Organizacja Franczyzodawców wzięła w nim udział jako organizacja partnerska targów. Na stoisku POF deweloperzy i inwestorzy dowiadywali się jak najlepiej nawiązać współpracę z przedstawicielami rynku franczyzy i jakie są z tego korzyści. W wydarzeniu uczestniczyło blisko 1400 decydentów z branży nieruchomości, 350 przedstawicieli sieci handlowych oraz 50 wystawców z Europy Centralnej i Wschodniej.

Podczas targów odbyła się Konferencja, na której nie zabrakło przedstawicieli POF. Członkowie zarządu Organizacji - Sylwester Mroczek i Arkadiusz Słodkowski - przybliżyli deweloperom specyfikę rynku franczyzy oraz pola współpracy z franczyzodawcami i franczyzobiorcami. Paweł Korobacz z władz POF wziął udział w panelu dyskusyjnym o międzynarodowych strategiach rozwoju sieci handlowych. Przedstawił szanse i zagrożenia ekspansji systemów franczyzowych.

(mps)