POF planuje przyszłość

Przedstawiciele Polskiej Organizacji Franczyzodawców dyskutowali o strategii rozwoju z Torbenem Leifem Brodersenem, dyrektorem German Franchise Association, opiekunem POF z ramienia Europejskiej Federacji Franczyzy.

Spotkanie miało charakter warsztatów, na których przedstawiciele POF wspólnie z Torbenem Leifem Brodersenem starali się wypracować strategię rozwoju Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Brodersen opowiedział o procesie rekrutacji nowych członków w GFA oraz o sposobach finansowania i promowania niemieckiej organizacji. Uczestnicy spotkania zastanawiali się, które z doświadczeń GFA mogą pomóc w rozwoju Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

           

Sytuacja POF w porównaniu do innych narodowych organizacji z Zachodu znacznie się różni. Menedżerowie, którzy zarządzają Polską Organizacją Franczyzodawców pracują na jej rzecz  w swoim wolnym czasie, nie pobierają za to wynagrodzeń, na co dzień pracują w firmach franczyzowych. Natomiast GFA zatrudnia do pracy w organizacji urzędników, którzy m.in. dbają o jej rozwój, wizytują zrzeszone firmy. Składki wpływające do zachodnich organizacji są powiązane z obrotem wypracowanym przez sieci franczyzowe i są znacznie wyższe niż te w Polsce. Brodersen proponował POF pójście tą samą sprawdzoną ścieżką. Radził, aby Polska Organizacja Franczyzodawców zaczęła organizować płatne szkolenia dla Franczyzodawców dotyczące prowadzenia firmy we franczyzie, w których udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany. Dyrektor GFA twierdził, że POF powinien odpłatnie sprawdzać umowy franczyzowe oraz satysfakcję franczyzobiorców ze współpracy z franczyzodawcami, którzy aplikują na członków organizacji.

           

Torben Leif Brodersen gościł również na targach Franczyza 2010. W trakcie forum szkoleniowego, które towarzyszyło targom wygłosił wykład na temat: "Czy w Polsce inwestycja we franczyzę jest tak samo bezpieczna jak na Zachodzie".