Relacja z targów w 2010

Dobiegły końca 8. Targi Pomysłów na Biznes organizowane pod patronatem Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Swoją ofertę zaprezentowało blisko 50 wystawców, w tym POF.

Eksperci odpowiadali na pytania dotyczące wiarygodności sieci franczyzowych i radzili jak najlepiej wybrać biznes dla siebie.

- Osoby, które do nas przychodzą poważnie myślą o otwarciu własnego biznesu we franczyzie i w związku z tym oczekują od nas konkretnych informacji. Najczęściej pojawiają się pytania o to jak można sprawdzić system franczyzowy, lub co zrobić, żeby bezpiecznie wejść we franczyzę - opowiada Anna Smolińska z POF. - Mają świadomość tego, że franczyza zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia własnego biznesu, ale wiedzą też, że nie jest to lekarstwo na wszelkie bolączki.

Przedstawiciele POF dzielili się swoją wiedzą także podczas dwudniowego Forum Szkoleniowego. Licznie zgromadzeni słuchacze dowiedzieli się jakie są etapy przystępowania do sieci i dlaczego franczyza jet dobrym pomysłem na biznes.

- Zanim zacznę rozglądać się po stoiskach wystawców, postanowiłam pójść na wykład i dowiedzieć się, czego mogę się spodziewać, kiedy już podejmę decyzję o przystąpieniu do konkretnej sieci - mówi Małgorzata Porębska, uczestniczka wykładu „Etapy przystępowania do sieci franczyzowej”.

Na specjalne zaproszenie POF prelekcję wygłosił przedstawiciel niemieckiej organizacji franczyzodawców, p. Torben Brodesen z Deutscher Franchise-Verband e.V. Podczas wykładu pt. „Czy w Polsce inwestycje we franczyzę jest tak samo bezpieczna jak na Zachodzie” opowiadał o europejskim rynku franczyzy i prognozach dotyczących dalszego rozwoju sektora licencji.

O zaletach franczyzy przekonywał także Arkadiusz Słodkowski, przedstawiciel POF podczas wywiadu telewizyjnego zrealizowanego podczas Targów Franczyza 2010.

Wystawcy zgodnie twierdzili, że liczba odwiedzających tegoroczny salon przeszła ich najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie podobnie.