Zarząd Polskiej Organizacji Franczyzodawców

Zarząd kieruje całokształtem działalności Organizacji, w tym przyjmowaniem nowych Członków, kontrolą przestrzegania Europejskiego Kodeksu Etyki Udzielania Franczyzy i wydawaniem certyfikatów. Aktualnie w skład Zarządu POF wchodzą następujące osoby:

Prezes Zarządu

Monika Dąbrowska

Prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców i Franchising Manager w McDonald’s Polska

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, Zarządzanie i Marketing). Od roku 1998 pracuje w firmie McDonald’s Polska Sp. z o.o., gdzie od 2006 roku zajmuje się franczyzą, obecnie na stanowisku Franchising Manager. W ostatnich latach odpowiadała za rekrutację franczyzobiorców oraz zajmowała się licznymi projektami realizowanymi w restauracjach prowadzonych przez partnerów sieci. W roku 2008 została wybrana na stanowisko Prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Odpowiada za zarządzanie i rozwój organizacji już 5-tą kadencję. W tym czasie liczba firm zrzeszonych w POF zwiększyła się ponad trzykrotnie, a sama organizacja została wprowadzona do struktur międzynarodowych – World Franchise Counsel oraz European Franchise Federation. Popularyzowała franczyzę i etykę w biznesie w licznych publikacjach prasowych. Była prelegentką podczas wielu wydarzeń biznesowych oraz naukowych.

Członkowie Zarządu

Jacek Biskup

Dyrektor Departamentu Sieci Partnerskiej, Nest Bank SA

Jacek Biskup jest absolwentem MBA o kierunku Strategiczne Zarządzanie Programami i Projektami, legitymującym się certyfikatami APMC z zakresu zarządzania projektami (Prince2, MSP, P30, ITLL). Od ponad 20 lat piastuje menadżerskie stanowiska specjalizując się w tworzeniu, wdrażaniu i rozwoju strategii dystrybucji i sprzedaży, kreowania nowych możliwości rozwoju biznesu. Jest ekspertem w dziedzinie efektywności i optymalizacji jednostek biznesowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach menadżerskich w branży FMCG (Agencja Promocji – własna działalność, Reckitt Benckiser), telekomunikacyjnej (Orange, Plus), finansowej (GE Money Bank, Nadra Bank Ukraina, Meritum Bank, Alior Bank). Od 2016 roku zarządza siecią partnerską Nest Bank SA. Jacek jest uczestnikiem czterech maratonów z serii Word Major Marathons (Nowy Jork, Berlin, Chicago, Boston) z rekordem życiowym 3h00min26sek.

Joanna Procyszyn

Dyrektor zarządzający siecią Mail Boxec Etc. w Polsce

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Ekonomia; Marketing i Zarządzanie).
Od 2015 r. związana z firmą MBE Poland, gdzie początkowo odpowiedzialna była za pozyskiwanie nowych partnerów biznesowych do sieci i zarządzanie zespołem sprzedażowym, a od lipca 2018 r. pełni funkcję Country Manager i jest odpowiedzialna za działalności spółki MBE w Polsce.
Ukończyła kurs analityki biznesowej „Business Analytics” na Penn University w Pensylwanii. Pasjonatka zagadnień i wyzwań z obszaru szeroko rozumianego biznesu i rynku. Od czerwca 2019 r. członkini zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.
Prywatnie: Miłośniczka jazdy konnej oraz podróży na motocyklu.

Mirosław Szawerdo

Członek Zarządu

Właściciel dwóch supermarketów Intermarché w Myśliborzu oraz w Dębnie, obecnie w Grupie Muszkieterów odpowiedzialny za rekrutację przyszłych inwestorów oraz ich szkolenie. W maju 2014 r. objął funkcję Członka Zarządu spółki centralnej ITM Polska i pełnił ją do czerwca 2017 r. Sprawował również inne ważne funkcje w ramach struktur Grupy Muszkieterów w Polsce, m.in. w Dyrekcji Komunikacji i Informacji. Do Muszkieterów dołączył w 2008 r. Wcześniej, przez dwadzieścia lat zarządzał firmą budowlaną działającą na terenie Stanów Zjednoczonych. Z wykształcenia jest technikiem, prywatnie - miłośnikiem sportu. Wielokrotnie reprezentował Stany Zjednoczone w Taekwondo.

Krzysztof Opaliński

Przewodniczący Rady Nadzorczej Fines S.A.

Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej (mgr inż. mechanik, 1982) i University Of Manitoba w Kanadzie (MBA, 1990). W latach 1990 – 95 pracował w firmie doradczej Aquarian Industries w Winnipeg jako konsultant/szef oddziału doradczego. Po powrocie do kraju pracował w firmach doradczych: Deloitte (1995-96), Esprit Consulting (1997-2004) oraz Roland Berger (2008-09) jako menedżer projektów z zakresu doradztwa gospodarczego. Od 2005 w Fines SA jako współtwórca firmy oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej. Od 2007 r. jest członkiem Rady Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, w tym w przez okres 3 kadencji (2010-2016) jako Przewodniczący Komitetu. W 2018 roku został wybrany do Zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Damian Ozga

CEO EVG Invest

CEO spółki holdingowej EVG Invest ,w skład której wchodzą liczne spółki oraz nieruchomości. Spółka specjalizuje się w zarządzaniu spółkami z branży turystycznej oraz branży fitness. Founder oraz CEO marki My Travel.pl obecnie wchodzącej w skład grupy kapitałowej Wirtualna Polska. Pod marką My Travel.pl stworzył największą w Polsce, franczyzową Sieć Biur Podróży, która działa na rynku polskim od 2008 r. Członek zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców
W związku ze swoim ogromnym doświadczeniem w tworzeniu a także zarządzaniu siecią franczyzową jest prelegentem w wielu biznesowych spotkaniach.
Absolwent uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (Finanse i rachunkowość) oraz Politechniki Wrocławskiej (Logistyka i zarządzanie w transporcie)
Prywatnie: mąż i ojciec dwóch synów.

Arkadiusz Słodkowski

Właściciel i członek zarządu PROFIT system

Właściciel i członek zarządu PROFIT system, firmy konsultingowej, która zajmuje się kompleksowym doradztwem w zakresie franchisingu, współpracy partnerskiej i agencyjnej. Firma działa na terenie Europy Środkowej i Wschodniej, ma biura w Polsce, w Czechach, Rumunii, Serbii, w Macedonii, Rosji, na Litwie, Ukrainie i Węgrzech, w Arabii Saudyjskiej i we Włoszech. Należy do międzynarodowej sieci doradców we franczyzie Syncon International Franchise Consultants. Nadzoruje pracę redakcyjną i wydawniczą miesięcznika FRANCHISING oraz portalu Franchising.pl. Jest autorem wielu artykułów na temat rynku licencji. W pracy konsultingowej specjalizuje się w realizacji kampanii rekrutacyjnych dla sieci franczyzowych, agencyjnych i partnerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu biznesu na licencji na Akademii Franczyzy. Od kwietnia 2008 roku jest członkiem zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Arkadiusz Słodkowski ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją stosunki międzynarodowe. Otrzymał dyplom szkoły dziennikarskiej tygodnika Polityka. Pracował jako dziennikarz w redakcjach Polityki i Życia Warszawy zajmując się tematyką społeczną i ekonomiczną. W latach 1995-1998 pracował w agencjach public relations: United Publishers i The Rowland Company specjalizując się w obsłudze klientów finansowych. Na swoim koncie ma także udane przedsięwzięcia z dziedziny Public Affairs.

Marcin Tauber

Dyrektor ds. Rozwoju Sieci Sprzedaży Franczyzowej

Obecnie odpowiedzialny za sprzedaż w sieci franczyzowej Grupy Open. W nowym projekcie Placówek Partnerskich, zajmujących się pośrednictwem w nieruchomościach, finansach i ubezpieczeniach uczestniczy od 2017r, gdzie zajmuje się rozwojem sieci franczyzowej. Wcześniej w Alior Bank od 2008r pełnił funkcję dyrektora Działu Sieci Placówek Partnerskich i był odpowiedzialny za realizację strategicznych celów Alior Bank, m.in. poprzez zarządzanie i rozbudowę sieci placówek partnerskich. Uczestniczył w fuzjach w sektorze bankowym- połączenie Meritum Bank i Alior Bank oraz BPH i Alior Bank, w których nadzorował m.in. rebranding placówek franczyzowych. Zainicjował powstanie pierwszej w sektorze bankowym Rady Partnerów w sieci franczyzowej. W latach 2005-2008 zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży pośredniej w Banku BPH, gdzie odpowiadał za rozbudowę sieci franczyzowej w regionie północno-wschodniej Polski. Absolwent Akademii Podlaskiej w Siedlcach.

Walne Zgromadzenie Członków

Walne Zgromadzenie Członków jest najwyższą władzą Organizacji. Walne Zgromadzenie zwoływane jest przez Zarząd i odbywa się co trzy lata. W posiedzeniu biorą udział wszyscy Członkowie Organizacji.

Komisja rewizyjna

Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy kontrola działalności organizacji i jej gospodarki finansowej. Aktualnie w skład Komisji Rewizyjnej POF wchodzą następujące osoby:

  • Paweł Korobacz (YES Biżuteria)
  • Sylwester Mroczek (Carrefour)