AktualnościBez kategorii

20 lat POF w 2020 roku

By 20 grudnia 2019 No Comments

Polska Organizacja Franczyzodawców w 2020 roku będzie obchodzić 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji życzymy wszystkim firmom franczyzowym i ich franczyzobiorcom samych zysków i ciągłego wzrostu!

Przez te wszystkie lata rynek franczyzy w Polsce stał się kluczowym sektorem gospodarki. Obecnie w Polsce funkcjonuje 1300 sieci franczyzowych i ok. 80 000 franczyzobiorców, co stawia nasz rynek franczyzy na czołowym miejscu w Europie. POF od początku istnienia działa na rzecz rynku franczyzowego dbając o jego transparentność. W mijającym roku Organizacja brała aktywny udział w spotkaniach Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, w których reprezentowała firmy franczyzowe w pracach nad przepisami podatkowymi. Współpraca z rzecznikiem MSP będzie jednym z najważniejszych obszarów aktywności także w 2020 roku. Zamierzamy nadal integrować środowisko franczyzowe i wspierać wymianę doświadczeń. W związku z tym obejmiemy honorowym patronatem 5. Targi Franczyza (Franczyzakatowice.pl) w Katowicach i 18 edycję Targów Franczyza (Franczyza.pl) w Pałacu Kultury w Warszawie.

Zapraszamy też serdecznie na VIII Konferencję Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE, która odbędzie się maju. To wydarzenie jest źródłem fachowej wiedzy o rynku oraz okazją do nieformalnych rozmów menadżerów sieci franczyzowych z różnych branż. Jak co roku zadbamy o szereg ciekawych warsztatów i wykładów wyjątkowych gości. W 2019 roku na Best Franchise pojawili się Roman Młodkowski, założyciel i redaktor TVN24 i TVN CNBC oraz prof. Jerzy Hausner, były członek Rady Polityki Pieniężnej, który podsumował stan polskiej gospodarki i prognozował jej najbliższą przyszłość. Cały wykład publikujemy poniżej.

W 2019 roku przyjęliśmy do Organizacji grupę firm, wśród których jest marka kurierska Stava, sieć sklepów z alkoholem Al.Capone, dynamicznie rozwijająca się marka klubów fitness Xtreme Fitness, a także bary Makarun, szkółki piłkarskie Football Academy i sklepy z odzieżą dla kobiet – Greenpoint.

2020 rok zapowiada się równie aktywnie. W styczniu poinformujemy o terminie przyszłorocznej Konferencji Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE. Przygotowujemy się również do marcowych do 5. Targów Franczyza w Katowicach (27-28 marca). Ponadto w kalendarzu cyklicznych wydarzeń w 2020 roku jest udział POF w 18. Targach Franczyza w Warszawie (15-17 października) oraz jesienne warsztaty dla członków POF. Będziemy również reprezentować interesy firm franczyzowych przed organami samorządowymi i państwowymi oraz serdecznie zapraszamy do POF nowe firmy, które spełniają warunki statutu Organizacji oraz Kodeksu Etyki Udzielania Franczyzy.

Wykład prof. Jerzego Hausnera podczas VII Konferencji Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE