Aktualności

2019 rok: nowi członkowie, Best Franchise, targi, kontakt z władzami

By 23 stycznia 2019 11 lutego, 2019 No Comments

Mijający rok był dla Polskiej Organizacji Franczyzodawców aktywny, zarówno pod względem działań wewnętrznych, jak i zewnętrznych, dotyczących szczególnie ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i regulacji prawnych związanych z franczyzą. Przyszły rok zapowiada się równie pracowicie.

W ostatnim roku wielokrotnie zabieraliśmy głos na temat właściwej interpretacji franczyzy i działalności na licencji. Na początku grudnia interweniowaliśmy w sprawie poprawki NSZZ Solidarność zgłoszonej podczas prac nad nowelizacją ustawy, według której franczyzobiorcy to osoby „pracujące na cudzy rachunek”, co jest nieprawdą. W wysłanym do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej piśmie wyjaśniamy, że potraktowanie w ten sposób franczyzobiorców jest błędem, który uderza w mikro, małych i średnich przedsiębiorców, co może skutkować stratami w sektorze finansowym i wzrostem bezrobocia. Pismo opublikowaliśmy również na stronie internetowej POF w artykule pt. „POF broni niezależności franczyzobiorców”.

W 2018 roku Polska Organizacja Franczyzodawców pozyskała nowych członków, co potwierdza rosnące zaufanie jakim darzą nas firmy franczyzowe. Do organizacji przystąpiła sieć New York Pizza Department, Zdrowa Krowa, Pierre Cardin, Open Finance, SO!COFFEE, Impel oraz Getin Bank. Aktywność Polskiej Organizacji Franczyzodawców w środowisku franczyzy coraz bardziej zwiększa jej popularność. Udział POF w Targach Franczyzy w Warszawie, w targach Pomysł na Firmę w Katowicach, organizowanie corocznej Konferencji Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE oraz innych okolicznościowych spotkań przedstawicieli firm franczyzowych zwracają uwagę innych sieci, które też chcą być blisko spraw związanych z franczyzą.

W 2019 roku Polska Organizacja Franczyzodawców będzie również aktywnie działać na rzecz rozwoju franczyzy oraz przepisów prawnych, które będą poprawnie regulować zasady działalności gospodarczej na licencji. Ponadto w maju już po raz siódmy odbędzie się Konferencja Liderów Franczyzy BEST FRANCHISE, która oferuje szereg ciekawych warsztatów i wykładów oraz co ważne możliwość spotkań przedstawicieli firm franczyzowych, nieformalnych rozmów, wymiany poglądów oraz doświadczeń. Dodatkowo w kalendarzu cyklicznych wydarzeń POF w 2019 roku jest udział w katowickich targach franczyzy Pomysł na Firmę (29 – 30 marca) oraz w Targach Franczyzy w Warszawie (17 – 19 października). POF planuje również mniejsze warsztaty dla firm franczyzowych, organizowane prawdopodobnie jesienią, po Targach Franczyzy.